Cilj programa je osigurati kontinuiranu podršku žrtvama i pružiti specijalizirane usluge savjetovanja te pomoći i podrške žrtvama nasilja u obitelji na području Krapinsko-zagorske županiji u svrhu prevencije i smanjenja pojavnosti rodno uvjetovanog nasilja Program je usmjeren na pružanje sveobuhvatne podrške ženama žrtvama rodno uvjetovanog nasilja kao i na osiguravanje pomoći pri ostvarivanje njihovih prava. Direktnim savjetodavnim radom i psihosocijalnom porškom cilj je pružiti korisnicama vještine i podršku pri izlasku iz nasilnih odnosa i stvaranju zdravih i kvalitetnih odnosa te im omogućiti zaštitu i prevenirati daljnje nasilje.

SOS TELEFON I SAVJETOVALIŠTE ZA ŽENE ŽRTVE NASILJA 

U okviru rada savjetovališta i linije za pomoć pružamo:

  • psihosocijalnu pomoć i podršku ženama žrtvama nasilja,
  • pravno savjetovanje i informiranje,
  • emocionalnu podršku i osnaživanje, 
  • terenske posjete ženama žrtvama nasilja.

U suradnji sa srednjim školama provodimo prevencijske radionice. Zajedno s drugim organizacijama zagovaramo postizanje najviših standarda u zaštiti žena žrtava rodno uvjetovanog nasilja. 

MREŽA ZA PODRŠKU I SURADNJU ŽRTVAMA I SVJEDOCIMA KAZNENIH DJELA  

U okviru programa pružamo podršku žrtvama i svjedocima kaznenih i prekršajnih djela. Osobe mogu dobiti: psihosocijalnu pomoć, pravnu pomoć, emocionalnu podršku, pomoć prilikom posjeta sudu ili drugim institucijama. Korisnici/e ovu uslugu mogu koristiti prije, tijekom ili nakon sudskog postupka.

 

POSTIGNUĆA: 

CESI je u suradnji s Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Krapinsko- zagorkse županije u listopadu 2012. godine pokrenula SOS telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko-zagorske županije koji od tada kontinuirano radi s tim da je 2017. godine usluga SOS telefona proširena i na rad savjetovališta. Početkom pružanja usluga žrtvama nasilja u obitelji i nasilja u partnerskim odnosima, od 2012. godine bilježimo preko 1500 pruženih različitih vrsta usluga, u koje ulaze usluge psihosocijalnog savjetovanja, pravnih savjeta, informiranja, anonimnih prijava i dr.  Svake godine se održavaju aktivnosti kao što su javne akcije, okrugli stolovi i predavanja.

 U 2018. godini započele smo provedbom aktivnosti dugogodišnjeg programa Mreže podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih djela, na području Krapinsko-zagorske županije. Program financijski podržava Ministarstvo pravosuđa i uprave Republike Hrvatske, a koordinatorica programa je Ženska soba - Centar za seksualna prava. U okviru projekta surađujemo sa 10 partnerskih organizacija sa projekta Mreže, koji ujedno promoviraju SOS telefon i savjetovalište za žene žrtve nasilja Krapinsko-zagorske županije, Centar za građanske inicijative Poreč (Istarska županija), Centar za podršku i razvoj civilnog društva DELFIN (Požeško-slavonska županija i Bjelovarsko – bilogorska županija), DEŠA – Dubrovnik (Dubrovačka županija)Udruga HERA Križevci – za zaštitu i promicanje ljudskih prava (Koprivničko-križevačka županija i Bjelovarsko-bilogorska županija), Informativno pravni centar (Brodsko-posavska županija), Ženska grupa Karlovac Korak (Karlovačka županija i Ličko-senjska županija), S.O.S. Virovitica – savjetovanje, osnaživanje, suradnja (Virovitičko – podravska županija), Udruga ZvoniMir (Šibensko-kninska županija i Zadarska županija), Udruga za podršku žrtvama i svjedocima (Varaždinska, Osječko- baranjska, Vukovarsko- srijemska i Međimurska županija).